JAK KORZYSTAĆ Z TALII SAMODZIELNIE

JAK KORZYSTAĆ Z TALII SAMODZIELNIE?

To Ty decydujesz jak często i w jaki sposób będziesz korzystać z Talii do rozwoju indywidualnego. Możesz podejść do tego spontanicznie, albo zorganizować sobie jakiś uporządkowany “program rozwojowy”, np. jedno pytanie dziennie. To, do czego Cię zachęcam przy samodzielnym korzystaniu, to abyś udzielał/a sobie odpowiedzi w formie pisemnej oraz dał/a sobie przynajmniej 15-20 minut na rozwinięcie tematu.

Nie jesteś ograniczony/a do pytań ogólnych, chociaż pytania relacyjne są bardziej skomplikowane, bo wymagają wejścia na meta poziom. Pytania relacyjne, w przypadku samodzielnego korzystania, dotyczą Twojej relacji z Tobą.

PRZYKŁADOWO…

Kiedy czytam pytanie: “Dokończ zdanie: “w naszej relacji najbardziej boję się, że…” myślę o wstydzie, którego zdarza mi się doświadczać. Boje się, że będę robić rzeczy, których później będę się wstydzić. …I w tym procesie myślowym odwracam perspektywę patrzenia na siebie, by pomyśleć “od drugiej strony”: teraz boję się nie tego, co będę robić, ale tego, że będę samą siebie oceniać i “zawstydzać”.
Odpowiedź na to pytanie, pokazuje mi kawałek mojej relacji ze mną samą. Jest taka część, która coś robi i taka część, która się ocenia i wstydzi. I obie się siebie boją.